Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Przegini

tel 012/3898014, e-mail:gimprzeg@szkola.wp.pl

Szkolny Klub Europejski

Wieczorek poetycki "Miłość w literaturze europejskiej"

scenariusz

Scenariusz wieczorku "Miłość w literaturze europejskiej" (fragment)

Duża sala zrobiona na wzór kawiarni. Po jednej stronie 4 stoliki dla recytatorów, drugą połowę zajmują stoliki dla gości. Nastrój tworzą zapalone świece, kadzidełka, kwiaty. Kilka uczennic wchodzi w role kelnerek, które częstują przybyłych gości kawą, herbatą, ciastkami.

Na frontowej ścianie przypięte ciemnozielone płótno, na którym widnieje napis: Kawiarnia "Walentynka" oraz cytat: "Życie bez miłości, to jakby zaczarowana latarnia bez światła". Obok rozpięte niebieskie płótno z gwiazdami, poniżej balkon wykonany ze styropianu, ustawiony na stole. Recytatorzy prezentują swoje utwory, siedząc przy stolikach, prowadząc ze sobą jakby rozmowę. Cały czas towarzyszą im dźwięki muzyki.

Wieczorek rozpoczyna powitanie wszystkich przybyłych gości /wcześniej należało rozesłać zaproszenia/.

Uczennica /stojąc/ "A jednak jeśli miłować ciężko, to nie miłować ciężej jeszcze, bo kogóż bez kochania nasyci rozkosz, sława, bogactwa, wonności lub klejnoty? A ponieważ każdy chętnie by oddał życie za kochanie, tedy kochanie więcej jest warte od życia". Słowa te napisał kiedyś Henryk Sienkiewicz. Trudno się z nimi nie zgodzić. Miłość jest najważniejsza w życiu każdego człowieka. Tak było, jest i będzie. Pragniemy zaprosić wszystkich Państwa do wysłuchania wierszy i piosenek poświęconych miłości...

Scenariusz Wieczorku Poetyckiego  do pobrania w formacie doc lub zip.

Dzień Angielski

Dzień Europejski

Dzień Polski

Wieczorek Poetycki - doc lub zip